Wgrywanie Windows 11: Poradnik krok po kroku z informacjami o pobieraniu i opcjach alternatywnych

Chyba każdy z nas przynajmniej raz odświeżał system w swoim komputerze, a teraz z pojawieniem się Windows 11 wielu użytkowników zastanawia się jak przejść na nową wersję. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wgrywania Windows 11 oraz rozważyć różne opcje dostępne przy jego instalacji, ten poradnik jest dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!

Wgrywanie Windows 11 – jak się do tego zabrać?

A więc, postanowiłeś wgrać Windows 11 na swój komputer, ale nie do końca wiesz, jak się za to zabrać? Spokojnie, zaraz Ci wszystko wyjaśnimy! Zacznijmy może od tego, jak przede wszystkim uzyskać Windows 11. Przecież bez tego ani rusz, prawda? Oczywiście, jeżeli nie jesteś pewien, czy Twój komputer spełnia wymagania nowego systemu, warto je sprawdzić przed pobraniem plików instalacyjnych.

Uzyskaj Windows 11 – kwestia ceny

Jak kupić Windows 10 to pytanie było bardzo aktualne kilka lat temu, ale teraz przybyło nam jeszcze jedno ważne – jak uzyskać Windows 11? Tymczasem odpowiedź na obydwa pytania jest zbliżona – dla posiadaczy licencji Windows 10 upgrade do Windows 11 ma być dostępny za darmo. W takim przypadku wystarczy pobrać pliki instalacyjne i będzie można przeprowadzić aktualizację. Jeżeli jednak nie posiadasz Windows 10, warto pomyśleć o zakupie licencji, dzięki której będziesz mógł wgrać nowy system.

Pobieranie Windows 11 – jak to zrobić

Okej, porozmawiajmy teraz o tym, co i jak dokładnie trzeba zrobić. Decydując się na aktualizację, wszystko jest łatwe. Wystarczy pobrać plik instalacyjny Windows 11, postępować zgodnie ze wskazówkami i po kilku krokach będzie po wszystkim. Żadne porady, jak pobrać Windows 10, jak pobrać Windows 7 czy usunąć Windows 11 już Cię nie interesują, prawda? Skupmy się zatem na tej pierwszej kwestii.

Aby pobrać Windows 11, musisz udać się na stronę Microsoftu i sprawdzić, czy jest dostępna ścieżka aktualizacji dla Twojego komputera. Jeżeli spełniasz wszystkie warunki, możesz przystąpić do aktualizacji.

Instalowanie Windows 11 – krok po kroku

No dobrze, ale na jak zainstalować Windows 11, właściwie? Przygotowałem dla Ciebie krótką listę kroków:

1. Wejdź na stronę Microsoftu.
2. Sprawdź dostępność aktualizacji dla Twojego systemu.
3. Pobierz narzędzie Microsoft Media Creation Tool.
4. W menu wybierz opcję “Aktualizuj ten komputer teraz”.
5. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a na końcu uruchom komputer ponownie.

No i gotowe! Teraz możesz cieszyć się nowym systemem operacyjnym, który nie tylko wygląda inaczej niż Windows 11, ale też oferuje wiele nowych funkcji.

Mam Windows 11, ale chcę wrócić do poprzedniej wersji – co robić?

Ehh, zdarza się. Bywa, że z różnych względów nowy system nie spodobał się lub po prostu chcesz wrócić do poprzedniej wersji. Nie ma sprawy! Aby usunąć Windows 11 i powrócić do wcześniejszej wersji, przede wszystkim dokonaj backupu swoich danych. Następnie kliknij w menu Start, ustawienia, a potem w “Aktualizacja i zabezpieczenia”. Ze strony “Odzyskiwanie” wybierz “Wróć do poprzedniej wersji systemu” i pozwól komputerowi wykonać wszystkie kroki.

W taki sposób, jakby nic się nie stało, wrócisz do swojego starego systemu. A przyszłość? Może warto dać sobie chwilę do zastanowienia, zanim kolejny raz zdecydujesz się na aktualizację. Ale na pewno poradzisz sobie i następnym razem!

Zaklinacz Windowsów – przeprowadź się przez labirynt możliwości

Instalacja Windows 11, aktualizacja z Windows 10 czy powrót do starszej wersji – możliwości są liczne! Czas spróbować przeprowadzić się przez drogowskazy tego krótkiego przewodnika:

  • Windows 11 zgłoś się – aby wgrać najnowszą odsłonę systemu, wystarczy odwiedzić oficjalną stronę Microsoftu i sprawdzić, czy Twój komputer spełnia wymagania. Jeżeli posiadasz już licencję na Windows 10, aktualizacja do nowszej wersji powinna być bezpłatna.
  • Windows 7 i 10 łapie oddech – jeśli trzymasz się nieco starszych wersji systemu, warto dowiedzieć się, jak pobrać Windows 7 lub jak kupić Windows 10. Zakup odpowiedniej licencji pozwoli Ci przystąpić do aktualizacji.
  • Droga do Windows 11 – czyli jak pobrać najnowszy system – z pomocą Microsoft Media Creation Tool łatwo i szybko przeprowadzisz aktualizację na swoim komputerze.
  • Nostalgiczny powrót – jak usunąć Windows 11 i wrócić do poprzedniej wersji – jeżeli z jakiegoś powodu zdecydujesz się na odwrót, odnaleźć drzwi wyjściowe z Windows 11 pomoże Ci opcja “Odzyskiwanie” w ustawieniach.

Przeprowadzka załatwiona! Dzięki temu przewodnikowi możesz samodzielnie nawigować w świecie Windowsów, bez zbędnych pytań wujka Google. Powodzenia!

Total
0
Shares
Prev
Piekarnik do zabudowy IKEA: Jak wybrać najlepszy model na 2025 rok?

Piekarnik do zabudowy IKEA: Jak wybrać najlepszy model na 2025 rok?

Czytam w Waszych myślach – remont kuchni lub jej całkowite urządzanie

Next
Jak przesadzić kwiat: poradnik dla miłośników roślin

Jak przesadzić kwiat: poradnik dla miłośników roślin

Przesadzanie kwiatów to niezbędny element pielęgnacji roślin doniczkowych, który

Inne, polecane artykuły w serwisie