Nasiona egzotyczne i popularne: Poznaj jak wyglądają nasiona banana, begonii, datury, gazanii, lawendy, malwy i palm

Ogród pełen egzotycznych i popularnych roślin to marzenie wielu miłośników zieleni, którzy pragną tworzyć piękne, różnorodne i ekologiczne przestrzenie. Nasiona są początkiem życia każdej rośliny i nie da się ukryć, że zaskakują różnorodnością swoich kształtów, rozmiarów, kolorów i – co za tym idzie – rodzajów roślin, które z nich wyrosną. W poszukiwaniu ciekawych i unikalnych okazów warto przyjrzeć się bliżej poszczególnym nasionom i to, jak je poznać. Czytając dalszą część artykułu, dowiecie się jak wyglądają nasiona takich roślin jak bananowiec, begonia, datura, gazania, lawenda, malwa i palmy. Z pewnością te informacje pozwolą Wam lepiej przygotować się do hodowli, dbania o rośliny oraz podziwiania przepięknych, egzotycznych i popularnych roślin w swoim otoczeniu. Zielone inspiracje są wszędzie!

Jak wyglądają nasiona banana?

Zacznijmy od nasion bananowca, które są nieco mniejszymi i innymi niż inne nasiona. Nasiona banana są czarne, małe, ale też i sporej grubości, kiedy się na nie przyjrzymy. W zależności od gatunku rozmiary mogą się różnić. Warto dodać, że banany takie jak te jadalne z naszych sklepów, są efektem selekcji hodowlanej i nie mają widocznych nasion. Jednak, gdy się zdecydujesz na hodowlę bananowca hawajskiego, dowiesz się jak wyglądają nasiona banana i będzie to dla Ciebie ciekawe doświadczenie.

Jak wyglądają nasiona begonii?

Teraz przejdźmy do następnej, popularnej rośliny: begonii. Wiesz jak wyglądają nasiona begonii? Otóż są one bardzo drobne, niemal pyłowate, które z łatwością możemy zgubić, gdy nie będziemy uważać. Przy sadzeniu warto je starannie posypać na wilgotną ziemię, gdyż ich rozrzucenie może być trudne ze względu na ich mały rozmiar.

Jak wyglądają nasiona datury?

Jakie są kolejne nasiona, którymi możemy się zajrzeć? Otóż to nasiona datury! Są one dosyć nietypowe, o owalnym kształcie i płaskiej powierzchni, a także kolorze jasnobrązowym, mają też na swojej powierzchni podłużne żebra. Jeśli myślisz o uprawie tej rośliny, musisz być ostrożny, gdyż jest trująca!

Jak wyglądają nasiona gazanii?

Gazania to kwiat, który przyciąga wzrok swoimi kolorami. Natomiast nasiona gazanii mają kształt wrzeciona, czarny kolor oraz biały puch. Sadząc te kwiaty możemy cieszyć się ich niesamowitym wyglądem przez długie miesiące.

Jak wyglądają nasiona lawendy?

Kolejna roślina to lawenda, której nasione warto poznać. Nasiona lawendy są małe, eliptyczne, o brązowym kolorze. Ich zapach wabi wiele owadów, dlatego warto je posiać w ogrodzie, by wspierać drobne organizmy. To także świetna roślina do hodowli w doniczkach.

Jak wyglądają nasiona malwy?

  • Malwa wspaniale komponuje się z innymi roślinami. Nasiona malwy można łatwo rozpoznać, gdyż mają kształt dysków, zwykle są czarne lub jasnobrązowe. Są płaskie, ale o wystającej krawędzi. Kiedy zaczynamy hodować malwy, możemy wybierać spośród ich różnych odmian, które niewątpliwie dodadzą uroku każdemu ogrodowi.
  • Jak wyglądają nasiona palm?

  • Na koniec zajmiemy się palmami. Nasiona różnych gatunków palm mają różne wyglądy. Mają najczęściej kształt soczewkowaty lub kulisty, wielkość oraz kolor też może się różnić – od żółtawego, przez brązowy, aż do czarnego. Zwykle są większe od nasion innych roślin dzięki twardemu osłupieniu. Jeśli pragniesz urządzić własną mikrodużnicę, warto posiać palmy w domu.

Już wiesz, jak różnorodne mogą być nasiona egzotycznych i popularnych roślin. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądają nasiona banana, begonii, datury, gazanii, lawendy, malwy oraz palm. Przygotowując swoją działkę lub miejsce wewnątrz domu, z pewnością ułatwi Ci to rozpoznawanie nasion i podejmowanie kolejnych kroków w hodowli!

Kalejdoskop nasion: różne kształty i kolory w ogrodzie

W świecie nasion roślin odkrywamy niesamowitą różnorodność. W artykule przybliżyliśmy wygląd nasion takich roślin jak bananowiec, begonia, datura, gazania, lawenda, malwa oraz palmy. Poznaliśmy małe, czarne nasiona banana, drobinki begonii o pyłowatej strukturze oraz jasnobrązowe, owalne nasiona datury z podłużnymi żebrami. Przenosząc się dalej, zapoznaliśmy się z wrzecionowatymi nasionami gazanii, barwnymi pyłkami w tle oraz z eliptycznymi, brązowymi nasionami lawendy. Kontynuując naszą podróż, dotknęliśmy dyskopodobnych nasion malwy w kolorze czarnym lub jasnobrązowym, a na samym końcu zgłębiliśmy tajemnicę palmowych nasion o różnych kształtach, wielkościach oraz barwach.

Total
0
Shares
Prev
Harmonijne połączenia: Jaki kolor ścian do szarych mebli i inne inspiracje aranżacji wnętrz

Harmonijne połączenia: Jaki kolor ścian do szarych mebli i inne inspiracje aranżacji wnętrz

Wybór kolorów do naszych wnętrz to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy chcemy

Next
Choinka jak żywa: poradnik dla miłośników naturalnych urody świątecznych drzewek

Choinka jak żywa: poradnik dla miłośników naturalnych urody świątecznych drzewek

Coraz bliżej święta, a to oznacza, że nadszedł ten wyjątkowy czas, w którym

Inne, polecane artykuły w serwisie